Thinking x Bullshits x Others

July 2015

it's time to stop dreaming about it, it's time to do it

6. july 2015 at 15:52 | Dark Devil |  Thinking
Alespoň jednou v životě bych chtěla udělat něco...šílenýho.... něco, co by ode mě někdo nečekal.... něco, co smrdí dobrodružstvím.... něco, co bych ani já sama do sebe neřekla. Když má člověk totiž moc času na přemýšlení, dojde při přemýšlení na všechno možné a mě při jednom takovém přemýšlení v letadle, kdy jsem tupě zírala na sedadlo před sebou a cítila takový ten podivný tlak v uších a prázdnotu uvnitř z toho, že dovolená skončila a zase se nic nestalo, mi došlo, jak je můj život vlastně celkem předvídatelný, obyčejný, ničím zvláštní.

Chtěla bych zažít něco, co by mi vlilo energii do žil, o čem bych mohla vyprávět a být na sebe hrdá za to, že jsem to zažila a že jsem to zvládla. Něco jako zjistit si koncert mojí oblíbené britské kapely, která se do Česka asi nikdy nedostane, v Anglii, zajistit si cestu a ubytování a vyrazit je vidět na živo. Nebo se sbalit a procestovat Irsko, Skotsko i Anglii - podívat se na místa, která jsem vždycky chtěla vidět.

Říkám si, že anglicky se jakž takž snad domluvím a že je na čase, abych se svým životem něco udělala. Jenže to má dva háčky. Teď jsem odvážná a říkám si, že když příští rok odmaturuju, tak za odměnu bych si něco takového dopřála - sehnala bych brigádu a podle toho, kolik bych vidělala, by se vidělo - jenže už se vidím příští rok, jak svoje plány přehodnocuju a hledám všechny důvody, proč to není úplně dobrý nápad, to zaprvé a za druhé se mi do toho nechce samotné. A to je možná ta horší věc, než ta první, protože když už bych měla odvahu, tak nejspíš nikdy neseženu někoho, kdo by do toho šel se mnou.

Ale zase na druhou stranu, kdo ví, co bude za rok. Třeba nastřádám dost peněz a ještě víc odvahy a nakonec se k tomu odhodlám sama. Ono nakonec, když opravdu budu chtít, tak to dokážu. Protože když opravdu budu chtít, tak si začnu plnit své sny, protože když ne teď, tak kdy? Dokud mám šanci, proč do toho nejít?

Je tolik věcí, co bych chtěla zažít - podívat se do New Yorku (i když jsem ještě do nedávna byla proti, ale vzhledem k hromadě knížek, kterou jsem přečetla za poslední týden mě to začalo lákat), podívat se do Irska, podívat se na Floridu, udělat něco naprosto bláznivýho - jako třeba bungee jumping, zaplavat si s delfíny a spousta dalších věcí, které se stejně nikdy nesplní, ale je hezké o nich snít. Na příští rok jsou prioritou ty dvě věci, které jsem zmínila výš a já doufám, že moje odvaha stoupne natolik, že to zvládnu a konečně něco zažiju.

Dokud mám ještě možnost a dokud mám ještě mládí před sebou. (V důchodu už bude pozdě).

Koneckonců... s plněním snů začínám tak trochu letos, kdy na konci prázdnin jedu s kamarádkou do Francie!!