Thinking x Bullshits x Others

But darling, nightmares are dreams too

8. march 2017 at 2:22 | Dark Devil |  Shits
Když mi bylo 15, usínala jsem s představou o tom, jak bude vypadat můj život po střední škole. Snila jsem o vejšce způsobem, jakým o tom sní každá naivní puberťačka, která netouží po ničem jiném, než se zbavit otravných rodičů, najít si lásku svého života a žít ten dobrodružný život sama za sebe. Hrozně moc jsem toužila odejít do Anglie a studovat vysokou tam. Vždycky to byla ta hlavní tématika mých představ a držela jsem se toho, jako by to bylo to jiné, pro co jsem žila. Jenže v té době to byla opravdu jenom ta představa a nikdy jsem nevěřila, že se to stane.

Sny se občas očividně plnit mohou. Dneska sedím ve svém pokoji na koleji uprostřed Anglie a sepisuju článek, o kterém se mi v 15 letech ani nesnilo. Jenže ne každý sen jde tak, jak byste si představovali a ne všechno je tak, jak se to dozvíte z internetu.

Nevím, proč jsem šla s představou, že Anglie je něco jiného. Že lidé jsou ti milý, hodný a přátelský a pokud potřebujete, tak vám pomohou, protože to mají v krvi. No, mají tam hodně věcí, ale nic z toho před tím jmenovaného to není. Lidé tady jsou naprosto stejní jako kdekoliv jinde (jen na vás nadávají v jiném jazyce, vy jim ze začátku ani moc nerozumíte, takže sranda). Přijde mi, že jakmile Angličan zjistí, že nejste z Anglie, ale odněkud jinud, jeho postoj k vám se změní o 180° a najednou vás vidí jako odpad, který zalhcuje jeho zemi, na kterou je tak pyšný. Považuje vás za uhlavního nepřítele, protože studuje v jeho zemi, aby ste mu ukradli práci, rodinu, děti, vnoučta a psa, a tak s vámi pak taky začne jednat. Někteří mají alespoň tu slučnost, že svou hru "Budu milý"" umí hrát dostatečně silně na to, aby si jí udrželi alespoň do té doby, než zahnete za roh, ale někteří vámi otevřeně opovrhují a ještě jsou na sebe hrdí. Pokud si tomuto typu náhodou dovolíte v něčem nerozumět, začne mluvit ještě rychleji, aby vám dokázal, jak moc sem prostě nepatříte.

Nepatřím sem. To vím i bez nich. Na jednu stranu mám chuť si sbalit všechno, co mám, vrátit se domů a žít si svůj nudný, potupný život ze svého malého pokojíčku, kde jsem strávila celý život, jenže nějaká část mě, kterou jsem objevila teprve nedávno, tu chce zůstat a naštvat je ještě víc.

(Ani nevím, proč se k tomuhle blogu vracím. Něco mi z tohohle skladiště chybělo v tom mém shnilém srdci.)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 saga saga | Web | 11. march 2018 at 19:25 | React

Vrátit se není tak lehké, jak se zdá = jednou si zvykneš, nemůžeš přestat.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama